Historie společnosti

Základy dnešní akciové společnosti Kovohutě Čelákovice byly položeny v roce 1860 v Praze, kde pánové Stabenow a Galauner založili mědikovectví.

  • 1906 – Podnik pro velký nárůst poptávky přestěhoval do nových, značně rozšířených továrních objektů v Čelákovicích.
  • V roce 1920 se stává akciovou společností „Kovodělné akciové závody Stabenow“.
  • V roce 1940  se společnost sloučila s „Pražskou měďárnou a kabelovnou“ a s elektrotechnickými závody „Křižík a spol.“
  • V roce 1945 byla firma předána do národní správy, ale již od 1.1.1946 vzniká národní podnik „České válcovny kovů“.
  • Od roku 1949 pak firma vystupuje pod názvem Kovohutě n.p. a tento název si udržuje až do roku 1989, kdy se Kovohutě změnily na státní podnik.

Současná akciová společnost byla založena jednorázově Fondem národního majetku České republiky v roce 1994 a její privatizace proběhla v rámci druhé vlny kuponové privatizace v letech 1994-95.

V roce 1995 byla založena akciová společnost Medex Trade. Cílem této společnosti bylo zajišťování veškeré obchodní činnosti pro Kovohutě Čelákovice, a.s. a rozšiřování a prohlubování jejich obchodních aktivit.

Ke dni 1.7.2007 byla zapsána akciová společnost KOVOHUTĚ HOLDING DT, a.s., která vznikla fúzí čtyř společností, při čemž zanikly společnosti Kovohutě Mníšek a.s., ALMAX Trade a.s., MEDEX Trade a.s. a KOVOHUTĚ ČELÁKOVICE, a.s.. Smyslem fúze je využití synergických efektů, jež sloučení výrobních a jiných činností dosud samostatně konajících společností poskytuje. Majoritním vlastníkem akcií společnosti KOVOHUTĚ HOLDING DT, a.s. je DEMONTA Trade SE se sídlem v Brně.

V roce 2013 došlo k úplnému zastavení výroby pro divizi Kovohutě Čelákovice, Křižíkova 270, Čelákovice a Kovohutě Mníšek, Pražská 900, Mníšek pod Brdy.

V roce 2016 došlo k úplnému zastavení výroby pro divizi Kovohutě Jablonec, Vedlejší 21, Jablonec nad Nisou.

V současnosti se společnost zabývá pronájmem kanceláří, výrobních a skladových prostor a venkovních ploch ve svých areálech v Čelákovicích, Mníšku pod Brdy, Jablonci.